+420 606 677 628
info@bettaroe.cz
KONTAKT

29.06.2023

Robot dbá na čistotu školy

Chuť udělat něco nového – to bylo mottem Jana Řepíka, jednatele Křižíkova gymnázia. Když se vedení školy rozhodovalo nad výběrem dodavatele čisticího robota, prioritou byly především reference. K čistotě dopomáhá Bettaroe Robotics jak obchodním centrům, tak hotelům či výrobním firmám v České i Slovenské republice.

Očekáváním jsou čistší prostory

Plzeňské gymnázium disponuje velkými plochami, které je potřeba udržovat neustále v čistotě. To bylo jak problémem, ale i potřebou, které přiměli školu zajímat se o roboty. K rozhodování přispěla i úspora na mzdách.

Na autonomního robota jsme měli specifické požadavky, a to kvalitní čištění různých povrchů chodeb,“ popisuje Jan Řepík. Podmínky splňoval robot Scrubber 50, který mimo jiné disponuje více než dvaceti senzory, díky kterým dokáže vnímat okolí, objíždět překážky a předcházet kolizím. Robot se automaticky vrací do své pracovní stanice, vypouští odpadní vodu a znovu si naplní čistou. Díky 3stupňovému systému filtrace ušetří až 70 % vody.

A jak zavedení robota ovlivnilo ostatní zaměstnance či jiné procesy? „Čisticí robot ovlivnil zatím pouze školníka. Používáme ho ale zatím krátce, takže nedokážeme říct, jestli něco děláme jinak. Plné zavedení facility robota trvalo v řádech několika dnů, museli jsme se společností Bettaroe Robotics vyřešit čištění různých povrchů, kdy se střídají dlaždice s hladkou podlahou atp.,“ dodává Jan Řepík.

Je to eko a in!

Scrubber 50 je už několik měsíců platným členem gymnázia. Co škole subjektivně používání robota přineslo? „Určitě čistější chodby. Ještě je ale potřeba se více zaměřit na čistotu velkých ploch. Vše ale komunikujeme s dodavatelem, který se nevyhýbá problémům a pokouší se je řešit, což kvitujeme. Co mě ale překvapilo, jak je robot dostatečně robustní. Zatím ještě nedokážeme úplně rozlišit období před a po, čisticího pomocníka využíváme zatím krátce. Ale určitě robota doporučujeme, nebojte se toho, je to eko a IN!“ ukončuje rozhovor jednatel, Jan Řepík.

Tím ale spolupráce nekončí. Díky spokojenosti s testovacím provozem robota dojde k začlenění dalšího Scrubbera 50 do týmu. Během letních prázdnin dojde ke stavbením úpravám úklidové místnosti, které plně poslouží k jejich trvalému zázemí. Zde budou mít přístup k čisté vodě, odpadům i elektřině. Robotičtí uklízeči budou mít na starosti dvě nejdelší patra. Do ostatních pater se pak přemístí pomocí výtahu. Poslední novinkou pak bude příprava nůžkové plošiny, díky které se roboti dostanou i do tělocvičen.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram